تور یک و نیم روزه دوچرخه سواري (کویر تَل شیطان) زواره در تاریخ 9 و 10 آذر 96

منطقه کویر دق‌سرخ در شرق اردستان و در استان اصفهان قرار داردیک لایه نمک با ضخامت متغیر که از آب اشباع است در سطح کویر قرار دارد و فاقد هر نوع شکل چشمگیری است. در حالی که حاشیه این کویر کاملاً تحت‌تأثیر میزان رطوبت و فرسایش ناشی از اثر باد است‌. آن بخش از حاشیه کویر که در مجاورت با تپه‌های ماسه‌ای است تا حدودی به ‌هنگام جریان‌های آشفته بادی یا گردبادی تأثیر می‌پذیرند و از یک لایه ماسه‌ای با ضخامت‌فوق‌العاده کم پوشیده می‌شوند و به هنگام مرطوب شدن حاشیه کویر و در صورتی که ماسه ‌بر جایی مانده باشد، با رس و نمک آغشته شده‌، رسوب می‌کند

در قسمت‌های مرکزی کویر تپه‌های ماسه‌ای جزیره مانندی به چشم میخورد که به «تل‌شیطان» شهرت دارند. فرم کلی تل‌شیطان به شکل یک سهمی است که فاصله شمال تا جنوب آن یک کیلومتر و شرق به غرب آن 500 متر است.

یکی از جاذبه‌های این کویر، تپه شنی بزرگی است که تقریباً در مرکز این کویر قرار دارد که آشیانه عقاب‌های منطقه است و در میان کویرنوردان به آشیانه عقاب معروف است.

برای رسیدن به کویر دق‌سرخ‌ زواره فقط کافی است از اردستان به سمت زواره و روستای کریم‌آباد حرکت کنید، کویرپیمایی از روستای کریم‌آباد زواره به طرف شرق شروع می‌شود. مرکز کویر تا روستای کریم‌آباد حدود 20 کیلومتر فاصله دارد. برای دیدن تمام طول و عرض این کویر زیبا و بی‌نظیر باید به سمت روستای جهان‌آباد حرکت کرد.

 

وعده ما هر جمعه راس ساعت هفت صبح ضلع جنوبی پل آذر مقابل فرهنگسرای فرشچیان. برای شرکت در برنامه‌های رکابزنی تفریحی انجمن نیازی نیست که یک دوچرخه‌سوار حرفه‌ای باشید، کافیست تا در موعد مقرر با دوچرخه در محل حضور پیدا کنید. منتظر دیدار شما در جمعه این هفته هستیم.

آخرين جمعه هر ماه صرف صبحانه در كنار همركابان